מחקרים

פעילות גופנית במחלת פרקינסון מוקדמת

במחקר חדש נמצא שכבר בתחילת המחלה מטופלים עם מחלת פרקינסון ממעטים בפעילות גופנית בהשוואה לנבדקים בריאים, ממצא שמדגיש את החשיבות של עידוד פעילות גופנית כבר בשלב מוקדם של המחלה

07.08.2018, 14:38
מכון כושר (צילום: אילוסטרציה)

פעילות גופנית והתעמלות משפרים את התוצאות במחלת פרקינסון, אך ידוע מעט לגבי רמת הפעילות של מטופלים בתחילת המחלה. במחקר חדש, שנערך ב-University of Pennsylvania Health System בפילדלפיה, ארה"ב, ביקשו החוקרים להעריך את רמת הפעילות של מטופלים עם מחלת פקרינסון.

החוקרים בחנו ציונים של פעילות גופנית שנתנו המטופלים בהערכה-עצמית ובדקו את הקשר בין ציונים אלו לבין מאפיינים קליניים ב-383 מטופלים עם מחלת פרקינסון וב-175 נבדקים בריאים מתוך ה-Parkinson Progression Markers Initiativeי(PPMI).

ציוני הפעילות הגופנית היו נמוכים יותר ב-8% אצל מטופלים עם מחלת פרקינסון בהשוואה לנבדקים הבריאים (162.6 סטיית תקן 86.2 בהשוואה ל-175 סטיית תקן 78.5; P=0.1). ציונים גבוהים יותר נמצאו קשורים לגיל צעיר יותר ומין זכר. רק 47% מתוך המטופלים עם מחלת פרקינסון ו-44% מהנבדקים הבריאים דיווחו על פעילות גופנית בתדירות שתואמת את ההמלצות הסטנדרטיות של פעילות גופנית במבוגרים.

לאור הממצאים החוקרים מסכמים שתוצאות המחקר מדגישות את החשיבות בעידוד פעילות גופנית גם בתחילת המהלך של מחלת פרקינסון.

מקור:

Mantri, S., Fullard, M., Duda, J. and Morley, J. (2018). Physical Activity in Early Parkinson Disease. Journal of Parkinson's Disease, 8(1), pp.107-111.

נושאים קשורים:  מחקרים,  פעילות גופנית,  התעמלות,  דיווח עצמי
תגובות