חדשות

נעצרו חשודים בזיוף הורמון גדילה המשווק לספורטאים

משטרת ישראל, בשיתוף אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות, עצרה ארבעה חשודים שעברו על פקודת הרוקחים וזייפו תרופות מרשם

התרפות המזויפות שנתפסו. צילום: משטרת ישראל

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ), הפועלת במסגרת להב 433, פתחה אתמול (ג') בחקירה גלויה ועצרה ארבעה חשודים ושלושה נוספים עוכבו לחקירה, בחשד של מעורבות בעבירות שעניינן טיפול רשלני בתרופות או בחומר רעיל. המעצרים בוצעו בתום תקופה של פעילות סמויה. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות.

בהודעה משותפת לדוברות משטרת ישראל ומשרד הבריאות נמסר כי המהלך הוא "חלק ממתן קשב גובר מצד משטרת ישראל לחשיפת עבירות הפוגעות בציבור בכלל ובספורטאים בפרט".

החשודים עברו על פקודת הרוקחים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע והפרת פקודת סימני מסחר. בין העצורים, חשוד בזיוף הורמון גדילה המשמש כתרופה המחייבת מרשם רפואי ונמכרת אך ורק בבתי מרקחת. על פי החשד, החשוד מייצר את התרופה מבלי שהוכשר לכך במטרה לשווק אותה לספורטאים ללא מרשם ומבלי שעברו פיקוח ובדיקת מעבדה, כנדרש.

לצד העבירות הפליליות והכלכליות, קיים בפרשה זו סיכון בריאותי חמור של הציבור והספורטאים הנוטלים את החומרים, שכן השימוש בהם ללא צורך רפואי עלול לסכן את בריאותם ולגרום לתופעות לוואי חמורות, הדגיש משרד הבריאות.

"משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה כנגד תופעות המשפיעות באופן ישיר על שלומם ובריאותם של האזרחים על מנת להביא את מבצעי העבירה לדין", הודיעה המשטרה.

נושאים קשורים:  זיופי תרופות,  זיוף הורמון גדילה,  חדשות,  יאל"כ
תגובות