חדשות

"שיבא" יעניק חסות רפואית לספורטאים הפראלימפיים באולימפיאדת טוקיו

שיבא" ייתן את המעטפת הרפואית לנבחרת הפראלימפית, לא רק במקרים של פציעות הספורטאים אלא גם כחלק בלתי נפרד מליוויים בדרך לאולימפיאדה בטוקיו

מימין, ניסים סספורטס מנכ"ל הוועד הפראלימפי, ד"ר שוקי דקל יו"ר הועד, ברק חצור החותר, פרופ' גל דובנוב מנהל מרפאת הספורט ב"שיבא" ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי, ד"ר רמי זק רופא הנבחרת, פרופ' ארנון אפק משנה למנהל "שיבא", אסף יסעור שחקן הטקוואנדו, פרופ' יצחק קרייס מנהל "שיבא", שחקניות כדור-שער גל חמרני וסיוון אברבאיה, החותרת מיכל פיינבלט. מרכז החותרת מורן סמואל

המרכז הרפואי שיבא והוועד הפראלימפי הישראלי חתמו על הסכם לפיו יהיה "שיבא" בית החולים של הסגל הפראלימפי למשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020.

פרופ' גל דובנוב-רז, מנהל מרפאת הספורט ב"שיבא" ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי שיתאם את הפעילות הרפואית ב"שיבא", אמר בטקס החתימה על ההסכם: "נספק את השירות הרפואי הטוב ביותר, במהירות הרבה ביותר. הספורט משמש לחינוך למצוינות, לידידות ולכבוד הדדי - זו הרוח האולימפית".

פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז, הודיע כי "שיבא" ייתן את המעטפת הרפואית לנבחרת הפראלימפית, לא רק במקרים של פציעות הספורטאים אלא גם כחלק בלתי נפרד מליוויים בדרך לאולימפיאדה.

מנהל "שיבא", פרופ' יצחק קרייס, שפנה לספורטאים הפראלימפיים, אמר: "לא זו בלבד שעברתם הליך שיקומי אלא שהמשכתם והוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון. ב'שיבא' מוקמת עתה 'עיר הבריאות של ישראל' ויבוצעו בה שיתופי פעולה שונים מסוג זה, לצד הטיפול בחולים בליווי, חיזוק והעצמת הבריאות".

ד"ר שוקי דקל, יו"ר הוועד הפראלימפי, אמר: "אנחנו גאים לקבל חסות ממרכז רפואי ותיק ובעל המוניטין כשיבא, המוביל לאורך שנים מצוינות ברפואת השיקום ומחקר".

בטקס השתתף גם הנער אסף יסעור, שחזר בשבוע שעבר מאליפות העולם בטאקוואנדו. הוא נפצע לפני כשלוש שנים, הובא ל"שיבא" במסוק ושהה במשך שמונה חודשים בטיפול ובשיקום. "המשפחה והרופאים הם שנתנו לי את התמיכה והכוח להמשיך. בזכותם קמתי כמנצח, עם חלום לתפקד באופן עצמאי ולהגיע לאולימפיאדה", אמר יסעור.

סגנית אלופת העולם בחתירה, מורן סמואל, ציינה: "כשבית חולים מכובד זה הולך יד ביד עם הספורטאים הפראלימפים זו אמירה המחלחלת בציבור. החסות היא אמירה חשובה מצד 'שיבא' והיא מעניקה כבוד וביטחון אדיר לספורטאים שלנו".

בטקס חתימת ההסכם נכחו יו"ר הוועד הפראלימפי ד"ר שוקי דקל, מנכ"ל הוועד ניסים סספורטס, מנהל המרכז הרפואי פרופ' קרייס, פרופ' אפק המשנה למנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ' דובנוב-רז מנהל מרפאת הספורט ב"שיבא" ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי, ד"ר רמי זק שהוא גם רופא במרפאת הספורט ורופא הסגל פראלימפי, ד"ר יוני ירום רופא ספורט ויו"ר הוועדה הרפואית של הוועד הפראלימפי, חברי הנהלת הוועד הפראלימפי, רופאי "שיבא" ונציגי הספורטאים.

נושאים קשורים:  מרפאת הספורט ב"שיבא",  הנבחרת הפראלימפית,  חסות רפואית,  חדשות,  פרופ' גל דובנוב-רז
תגובות